1

Dag 1

2

Dag 2

3

Dag 3

4

Dag 4

5

Dag 5

6

Dag 6

7

Dag 7

8

Dag 8

9

Dag 9

10

Dag 10

Dag 9

De zwarte dood

Voor scene: Hoogpriester gaat samen met snaveldokters de tenten binnen om ratten uit te zetten en nog een laatste stokje te steken voor de strijd.

Koornaard is geteisterd door een plaag: ‘De pest’. Hij ziet enkele protestanten staan, en gaat er naartoe. Karel spreekt ze aan en ziet dat enkele van hen er heel ziek uitzien/liggen (de plaag dokter staat er bij). De plaag dokter vertelt over de pest, een ziekte die hij in andere dorpjes al eerder had gezien en weet niet hoe hij het moet aanpakken. Karel herkent de pest uit zijn geschiedenisboeken en weet hoe hij dit moet aanpakken. Hij vertelt de dokter dat hij wil helpen en weet hoe hij een einde moet maken aan de pest. Zo vertelt hij dat de oorzaak van de pest komt door de grote aanwezigheid van de ratten in het dorp. Ook speelt goede hygiëne een belangrijke rol. Hij zegt dat je sowieso elke dag een zuivere onderbroek moet aandoen. Hierop reageren de bewoners verbaasd… ‘Wat is een onderbroek? (of kunne ze hun bruine onderbroek tonen) *Er komt een rat over het podium gelopen. Verder vertelt Karel dat je de ratten kunt vangen. Hiervoor heb je een rattenval nodig. De inwoners van het dorp weten nog niets over deze uitvindingen.

Spel om ratten te verdelgen

De laatste strijd

Wanneer een loopjongen het kamp van de protestanten binnenstormt, heeft hij een dringende boodschap bij zich. Vol paniek weet hij Karel en de protestanten op de hoogte te brengen dat de Orde een leger klaar heeft om het kamp aan te vallen en hen voorgoed uit te roeien. Het is nu aan Karel en de leden om het kamp voor te bereiden op deze veldslag.

Om het kamp voor te bereiden op deze epische strijd zullen de leden het kamp en het leger van de protestanten versterken.

 De toppers zullen armour maken, aan de hand van zoveel mogelijk kledingstukken aan te doen.

De rakkers zullen speren maken, ze slijpen takken en darten daarna met hun geslepen takken.

De aspi’s zullen een kip (of twee) moeten vangen, dit omdat we veren nodig hebben voor onze pijlen.

De kabouters zullen pijl en boog schieten om het leger te trainen.

 De speelclub zal moeten tonen dat ze waardige strijders zijn. Ze zullen het uitvechten op krukken tegen elkaar . 

Tot slot zullen de kerels een katapult moeten maken.

Na de voorbereidingen maken de protestanten zich klaar en zingen ze hun krijgslied.

Na alle voorbereidingen is Karel klaar voor de strijd. De Orde valt binnen en een hels gevecht tussen beide groepen breekt uit.

De strijd is voorbij. De Orde is verslagen, het kamp Koornaard gehavend, maar vrij. Terwijl de zon ondergaat, verzamelen de leden en protestanten zich rond een reusachtig kampvuur, het grootste dat Koornaard ooit heeft gezien. Vlammen verlichten hun gezichten terwijl ze zingen, lachen en huilen van opluchting

Karel staat aan de rand van het vuur, het amulet in zijn hand. Hij weet dat zijn tijd hier bijna om is. Dan, net buiten het licht van het vuur, verschijnt plots een silhouet… een man met een lange mantel en een staf. Het is de tovenaar!

Hij stapt langzaam naar voren, het vuur weerspiegelt in zijn ogen. “Gij hebt goed gedaan, Karelus” zegt hij met een knik. “De balans is hersteld. Uw taak hier is volbracht, Messiah.”

Karel loopt naar hem toe. “Waarom hebt ge mij hier gebracht?” Merlijn glimlacht. “Omdat alleen iemand die de toekomst kent, het verleden kan veranderen. Als jij nooit was gekomen heerste de orde voor de rest van de eeuwigheid over de wereld. En nu is het tijd om terug te keren.” De tovenaar heft zijn staf, en het amulet in Karels hand begint fel te gloeien. De vlammen van het kampvuur lijken zich naar hem toe te buigen, als een draaikolk van vuur en magie. Karel kijkt naar de kring van mensen rond het vuur — vrienden, strijders, kinderen die in hem geloofden. Hij zegt “Dank jullie. Voor alles. Ik vergeet dit nooit.” Dan spreekt Merlijn de spreuk uit:

“Vanescas, Karelus, per magica verba; Maximus in braccas fecit!”

Het vuur laait op in een verblindende lichtflits. Karel wordt meegevoerd in een draaikolk van rook, warmte en licht… Het lukt, Karel verdwijnt… zijn amulet scheen als nooit ervoor. … en belandt terug midden in de goochelshow, alsof er niets gebeurd is.

The end

Dag 9 in de ogen van de Webmaster

Vandaag begon onze Chirodag op een heel speciale manier: we werden gewekt door de Boze Orde, die ons vertelde dat er een rattenplaag op ons dorpje zou worden losgelaten. Natuurlijk lieten we dat niet zomaar gebeuren! Met z’n allen hebben we een spannend spel gespeeld om de ratten te vangen en te verdrijven.

Daarna trokken we samen het bos in om hout te sprokkelen voor ons grote kampvuur dit was een spijkerbroek. Het hout hebben we goed verzameld, zodat we straks gezellig rond het vuur kunnen zitten.

Om de dag af te sluiten, speelden we nog een groot spel om ons voor te bereiden op de strijd tegen de oorlog. Iedereen deed super goed mee en we hebben veel plezier gehad. Het was weer een fantastische dag bij de Chiro!

Om Het af te sluiten gaan we nog door naar een quote van Daan Stiers;

Schol als je je cola niet leeg drinkt blijft m vol.

We sluiten hiermee ons kamp met een warm hart af. Het was een week vol plezier, avontuur en vriendschap. Bedankt aan alle leden voor hun enthousiasme en aan de ouders voor het vertrouwen. Tot volgend jaar!

Foto's van Dag 9

































1

Dag 1

2

Dag 2

3

Dag 3

4

Dag 4

5

Dag 5

6

Dag 6

7

Dag 7

8

Dag 8

9

Dag 9

10

Dag 10